czerwca 27, 2020

Egzaminy w Belgii część 1: Jak często mam egzaminy?

WITAM SERDECZNIE PO TEJ DŁUGIEJ PRZERWIE!
Staystyki bloga już mega spadły przez moje egzaminy, ale to nic, wracam już z (prawie) pełną energią!
Skoro jestem po egzaminach, to opowiem zrobie Wam egzaminowy maraton, ale nie taki jak ja miałam, tylko przez tydzień będę Wam codziennie opowiadać jak wyglądają egzaminy w Belgii.


Polska
W Polsce za moich czasów był egzamin trzecioklasisty, szóstoklasisty, gimnazjalisty i matura. Na dwa ostatnie się nie załapałam, ale od znajomych i z internetu słyszałam, że matura jest straszna xD Teraz chyba zamiast egzaminu szóstoklasisty i gimnazjalisty jest egzamin ósmoklasisty.


Belgia (Flamandria)
Tutaj pod koniec szóstej klasy podstawówki są egzaminy, koleżanka mówiła mi też coś o częstszych egzaminach, ale twierdziła, że dla niej byly to po prostu takie klasówki. Ja nie wiem, bo do belgijskiej szkoły zaczęłam chodzić od gimnazjum i tam... TRZY EGZAMINY NA ROK. Pierwsze 4 lata gimnazjum/liceum ma się trzy egzaminy do roku, w piątej i szostej klasie dwa, co daje 16 egzaminów podczas całej kariery 'licealnej'. W sumie chodzi mi o 18 okresów egzaminowych. O tym ile egzaminów jest podczas jednego takiego okresu dowiecie się jutro ;)

31 komentarzy:

 1. Owszem zgodzę się, matura w Polsce jest straszna i jak każdy taki poważny egzamin mega stresujący. Natomiast nie taki diabeł straszny jak go malują i da się przeżyć. Każdy system edukacji w każdym państwie działa inaczej i uważam, że w Polsce jest dużo do poprawy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się podoba to, że w Polsce wszyscy piszą ten sam egzamin, w Belgii kazda szkoła robi swoje egzaminy i nie ma rankingu żadnego.

   Usuń
 2. Oj, kiedy to było. Akurat pokazałaś matmę, nie lubiłam. Trzymam kciuki, będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzymam kciuki za powrót na bloga 😘
  Trzy egzaminy na rok ????
  Z jednej strony niefajnie ,ale z drugiej zawsze jest to sposób by sprawdzić swoją wiedzę
  Cóż najważniejsze żeby się nie stresowac...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Matura w Polsce jest bardzo stresująca,ale na szczęście mam to za sobą 😂

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkolnictwo na pewno się różni, jestem ciekawa, ile materiału obejmują takie egzaminy w Belgii, skoro jest ich tak dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Matura wcale nie taka straszna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie matura nie była aż tak strasznie stresująca:) Już tak dawno nie zdawałam żadnego egzaminu, że już zapomniałam co to jest egzaminowy maraton :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się cieszę, że bez stresu dałaś radę <3

   Usuń
 8. Ja akurat załapałam się na egzamin szóstoklasisty, a dopiero po iluś tam latach wszedł ten ósmoklasisty :D Czekam zatem na jutrzejszy wpis :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy temat :) Zawsze ciekawiły mnie różnice szkół z innymi krajami!

  OdpowiedzUsuń
 10. To tak strasznie wygląda kiedy musimy te egzaminy zdawać. Jest zawsze stres i przeżywanie, czasami nawet na zapas:) Już po wszystkim a jeszcze po jakimś czasie wszystko oceniamy inaczej.
  Trzymamy kciuki i życzymy wysokich ocen🍀🍀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak, ten stres jest najgorszy

   Usuń
  2. I dziekuję, oceny już znam i mogę powiedzieć, że dobre byly <3

   Usuń
 11. Ja tam nie uważam, że matura jest straszna ;p jest dość łatwa i dużo bardziej stresował mnie egzamin na prawo jazdy :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Cieszę się, że w Polsce nie mamy aż tylu egzaminów. Wydaje mi się, że lepiej jest, gdy wiedza jest sprawdzana na bieżąco, bo wtedy łatwiej się przygotować. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na maturę poszłam na niesamowitym luzie. Egzamin jak każdy inny i nic w nim strasznego nie ma ;) zza to zawodowe... cóż, 75% żeby zdać to troszeczkę więcej niż 30% na maturze ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 15. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 16. Pożyczka gotówkowa online https://redirect.qxa.pl/IlApq Sprawdź!

  OdpowiedzUsuń
 17. 42 year-old Graphic Designer Standford Klejin, hailing from Arborg enjoys watching movies like "Snows of Kilimanjaro, The (Neiges du Kilimandjaro, Les)" and Sketching. Took a trip to Historic Area of Willemstad and drives a Envoy XUV. zobacz te strone internetowa

  OdpowiedzUsuń
 18. 25 year old Help Desk Operator Winonah Terbeck, hailing from Smith-Ennismore-Lakefield enjoys watching movies like Chapayev and Kite flying. Took a trip to The Sundarbans and drives a LeMans. lubie to

  OdpowiedzUsuń
 19. Sanok jest doskonałym miejscem do zakupu nieruchomości. Skorzystaj z właściwej pomocy przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości. nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń

Każdy pojedyńczy komentarz i obserwacja sprawiają mi meeega dużo szczęścia, dziękuję!
Zostaw w komentarzu link do swojego bloga, chętnie go skomentuję i są duże szanse, że go również zaobserwuję ;)

Copyright © 2014 Z Polski do Polski , Blogger